Boom na rozwój osobisty, w tym również rozwój duchowy nie omija środowiska biznesowego. Oczywiście, każdy jest człowiekiem. Prawo przyciągania i nastawienie mają ogromne znaczenie i jeżeli chcesz, aby Twój biznes rozwijał się przynosząc coraz większe zyski, warto zastanowić się na tym tematem. Czym jest prawo przyciągania? Co zmieni w pracy Twoje nastawienie? Czy można w magiczny sposób nagle osiągnąć sukces? I tak, i nie. Czytaj dalej.
Prawo przyciągania w Twoim życiu, a więc też w biznesie
Błędnie przyjmuje się, że wszelkiego rodzaju popularne teraz hasła: prawo przyciągania, afirmacje, przekonania systemowe, to pojęcia z zakresu ezoteryki. Jakie znaczenie mogą mieć w biznesie, gdzie podstawą jest analiza, mierzenie efektów oraz twarde dane? Mogą, bo prawda jest taka, że każdy biznes zaczyna się od człowieka. Będąc bardziej szczegółowym – zaczyna się od myśli.
Prawo przyciągania to nic innego jak przekonanie, że to na czym skupiamy naszą uwagę znajduje swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Oglądając wiadomości o kryzysie, katastrofach, problemach na rynku, inflacji skupiasz swoją uwagę na negatywnych rzeczach. Jeżeli taka aktywność pojawia się bardzo często, to automatycznie programujesz się na zauważanie tego w otaczającej Cię codzienności. Wchodzisz w błędne koło negatywności i problemów, które możesz ominąć.
Prawo przyciągania w biznesie odnosi się do przekonania, że nasze myśli, przekonania i emocje mają wpływ na to, co przyciągamy do naszego życia biznesowego. Zasada ta opiera się na idei, że energia, którą emitujemy, przyciąga podobną energię w nasze doświadczenia i wyniki.
Według prawa przyciągania, jeśli skoncentrujemy się na pozytywnych myślach, wiarze w sukces i obfitych możliwościach, przyciągniemy do siebie sytuacje i ludzi, którzy wspierają nasze cele biznesowe.
To nie jest magia, nikt nie rzuca zaklęć, a jedynie zmienia się sposób myślenia oraz nastawienie. Może się wydawać, że to nic wielkiego, ale w ostatecznym rozrachunku dostrzeganie pozytywnych aspektów codzienności wyjdzie Ci na plus.
Nastawienie – mogę zamiast muszę
Na początek szybki test.
Wymień 3 pierwsze skojarzenia/powiedzenia/przysłowia związane z pracą.
I jak? Padły takie stwierdzenia jak: „ciężka praca popłaca”, „pierwszy milion trzeba ukraść”, „żeby zarobić trzeba się narobić”? Nie ma w nich nic pozytywnego. W naszym społeczeństwie utarły się przekonania, że mężczyzna musi zarabiać żeby utrzymać rodzinę, a kobieta musi pracować, aby być samodzielną finansowo. Owszem, jest to potrzebne, lecz czy stwierdzenie „mogę zarabiać pieniądze” nie brzmi lepiej niż „muszę zarabiać pieniądze”?
Takie niewielkie słowne zmiany mają ogromny wpływ na nasze nastawienie, a ono na działania jakie podejmujemy. Nikt nie lubi przymusu, dlatego też albo nie pracujemy z radością, albo nie czerpiemy takich korzyści, jakie można by osiągnąć. Zmieniając swoje nastawienie zmienisz swoje postępowanie, również działania podejmowane w biznesie. Możesz zdobyć nowych klientów. Możesz stworzyć nowy produkt. Możesz zarobić więcej.
Nastawienie pozytywne i optymistyczne może mieć ogromny wpływ na nasze działania i sukcesy w pracy. Gdy jesteśmy nastawieni na sukces i wierzymy w siebie, zyskujemy większą pewność siebie i determinację do osiągania celów. Pozytywne nastawienie pozwala nam widzieć możliwości tam, gdzie inni widzą przeszkody, a to otwiera przed nami drzwi do nowych perspektyw i rozwoju. Nastawienie w biznesie ma również wpływ na nasze relacje z klientami, partnerami biznesowymi i innymi interesariuszami. Klienci często przyciągają do siebie firmy i osoby, które emanują pozytywną energią i mają dobre nastawienie. Jeśli jesteśmy otwarci, przyjacielscy i zainteresowani potrzebami klientów, zyskujemy ich zaufanie i lojalność.
Warto pamiętać, że nasze nastawienie jest w dużej mierze kwestią wyboru. Możemy świadomie decydować, jak chcemy postrzegać i reagować na sytuacje biznesowe. Jeśli zauważamy negatywne myśli lub przekonania, które nas ograniczają, możemy pracować nad nimi i zmieniać je na bardziej pozytywne i konstruktywne.
Skoncentruj się na tym, czego chcesz, a nie na tym, czego nie chcesz. Zacznij dostrzegać dobre rzeczy w swoim życiu. Bardzo wiele osób jest nieświadomych tego, że żyje według niekorzystnych przekonań. Samoświadomość może pomóc w zmianie życia. Prawo przyciągania nie oznacza jedynie oczekiwania na to, że rzeczy same się zmaterializują. Ważne jest również podejmowanie odpowiednich działań, które będą wspierać nasze cele. Jednak działanie w połączeniu z pozytywnym nastawieniem i wiarą w możliwości może prowadzić do większych sukcesów. Zmiana nastawienia to proces, który wymaga trochę czasu, warto jednak w niego wejść, bo osobiście zauważam u siebie ogromny progres.